Zespół czy DJ na weselu? Oto jest pytanie

Podczas przygotowań młode pary bardzo często stają przed wyborem – zespół czy DJ? Na wesela w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu, a także w mniejszych miejscowościach wynajmowani są zarówno prezenterzy muzyczni, jak i kapele zapewniające odpowiednim repertuarem wyjątkowość przyjęcia. Każde z tych rozwiązań ma tyle samo zwolenników, co przeciwników, należy jednak pamiętać, że ten wybór powinien być podyktowany własnymi preferencjami. Gdy trudno rozstrzygnąć, która opcja będzie lepsza, warto zapoznać się z argumentami mogącymi pomóc podjąć decyzję.

DJ na weselu a dobór repertuaru

Odpowiednia oprawa muzyczna na przyjęciu gwarantuje świetną zabawę wszystkim gościom. Dobór utworów powinien być różnorodny, aby każdy mógł pobawić się w rytmie ulubionych melodii. Dlatego też dobre rozwiązanie to DJ na wesele, z którym można uzgodnić playlistę oraz przedstawić mu swoje upodobania i propozycje dotyczące rodzaju granej muzyki. Skompletowanie wszystkich pozycji z listy nie powinno sprawiać większych kłopotów, ponieważ DJ ma dostęp do większości utworów dostępnych na rynku muzycznym.

W przypadku zespołu muzycznego może być trochę większy problem z doborem różnorodnego repertuaru. Większość kapel ma ograniczoną listę piosenek, które ma przećwiczone i potrafią wykonać. Oczywiście podczas rozmowy z wokalistą lub managerem trzeba ustalić, jakie utwory chciałoby się usłyszeć na weselu. Należy jednak liczyć się z tym, że istnieje ryzyko, iż nowy materiał nie zostanie w pełni przyswojony. Poza tym będzie to tylko wersja podobna, a nie oryginał.

Kwestie finansowe

W czasie organizowania uroczystości weselnej bardzo ważne jest sporządzenie, nawet wstępne, kosztorysu oraz określenie budżetu, jaki przeznaczy się na przygotowanie tej imprezy. Oprawa muzyczna to jedna z droższych atrakcji. W wielu przypadkach właśnie koszt ma wpływ na wybór – kapela czy DJ na wesele. Warszawa to miejsce, w którym bez trudu znajdzie się tańsze i droższe zespoły czy DJ-ów. Podobnie będzie w innych regionach Polski, głównie w okolicach większych miast.

W mniejszych miejscowościach oraz wsiach dobre zespoły muzyczne często mają zarezerwowane terminy na co najmniej kilkanaście miesięcy do przodu. Wiąże się to również z wydatkiem rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Zamówienie usług DJ-a na wesele to zdecydowanie tańsza oraz bardziej dostępna opcja. Na pewno w okolicy znajdzie się chociaż jeden dobry prezenter muzyczny z nieodległymi wolnymi terminami.

DJ na małym i dużym weselu

Niektóre pary młode uzależniają wybór pomiędzy zespołem a DJ na wesele od liczby zaproszonych gości. Utarło się, że wyprawiając dużą imprezę, bardziej wypada zamówić kapelę, natomiast w przypadku kameralnych przyjęć wystarczy prezenter muzyczny. Cóż, tak naprawdę nie ma żadnej zależności między tym, ile osób zostało zaproszonych a rodzajem oprawy muzycznej. Zarówno na dużej, jak i małej uroczystości DJ sprawdzi się idealnie.

Decydując się na mniejsze przyjęcie, ale mając na nie spory budżet, warto poszukać, który z okolicznych prezenterów to sprawdzony DJ na wesele. Mazowieckie jest województwem z prawdopodobnie najwyższymi cenami za takie usługi. Nie ma jednak czym się przejmować, ponieważ rynek ślubny przepełniają oferty typu: najlepszy DJ wesele. Warszawa i jej okolice zamieszkane są przez ciekawe osobowości ze świata didżejskiego, więc nie będzie większych problemów ze znalezieniem kogoś z wolnym terminem.

DJ – prezenter muzyczny i wodzirej w jednym

Aby zabawa na przyjęciu weselnym była dobra, nie wystarczy jedynie stworzenie playlisty z ulubionymi utworami. Potrzeba jeszcze kogoś, kto w odpowiedni sposób pokieruje całą imprezą, zachęci do tańca oraz umili czas weselnikom. Taką osobą jest właśnie DJ, który często wciela się w postać wodzireja, czyli prowadzącego. Jego zapowiedzi przed kolejnymi utworami mogą sprawić, że biesiadujący chętnie wstaną od stołów i ruszą w tan.

Doświadczony DJ ma przygotowane specjalne układy choreograficzne i konkursy. Potrafi też świetnie zaanimować swoją publiczność. Nie tylko uczestniczy w zabawach, lecz również reżyseruje całe wydarzenie. Dobrze przygotowany prezenter muzyczny rozbawi gości, wprawi ich w szampański nastrój, a także pomoże stworzyć dobrą atmosferę podczas przyjęcia. Dzięki temu zaproszeni np. przestaną dzielić się na tych od panny młodej i pana młodego, a zaczną być wspólną grupą znajomych.

Współpraca z DJ-em przed weselem

Decyzja o wynajęciu DJ-a zapadła i przyszedł czas na negocjacje. Jak ustalić warunki współpracy, aby obie strony były zadowolone? Warto pomyśleć o tym, jakie piosenki muszą być na weselu. Dobrze stworzyć wcześniej listę utworów, bez których przyjęcie nie może się odbyć, i przekazać ją prezenterowi muzycznemu. Mile widziane będzie też podanie tytułów, za jakimi się nie przepada. Jasne przedstawienie swoich oczekiwań jest podstawą dobrej współpracy.


Zajmuję się oprawą muzyczną, prowadzeniem, oraz obsługą techniczną imprez okolicznościowych i kulturalno-rozrywkowych

  • wesela i poprawiny
  • imprezy okolicznościowe
  • eventy i imprezy firmowe
  • bale sylwestrowe i bankiety
  • studniówki i bale szkolne
  • dyskoteki i imprezy klubowe
  • imprezy sportowe
  • robisz inną imprezę? Dzwoń!

Gram głównie w Warszawie i okolicach. Potrzebujesz DJ-a? Zadzwoń 503 685 351 lub napisz: djtomasz@djtomasz.pl

www.weselezklasa.pl